Rzuć palenie dzisiaj! – Niepal.org.pl

Chcesz rzucić palenie? Wyrwanie się ze szponów nałogu nie jest łatwe. Na naszej stronie znajdziesz skuteczne sposoby na rzucenie palenia!

Jak rzucić palenie: Gumy

Jak rzucić palenie: Gumy


Guma jest lekiem ułatwiającym palaczom uwolnienie się od nałogu. Gumy , pozwalają palaczowi, (który próbuje rzucić palenie) zmniejszyć uczucie głodu nikotynowego. Działają poprzez dostarczenie farmakologicznej nikotyny do organizmu, w dawce mniejszej niż w papierosie, ale wystarczającej, aby zredukować chęć sięgnięcia po papierosa. Guma pozwala aktywnie kontrolować, ile i kiedy używamy nikotyny. Można ją żuć zawsze, gdy poczuje się chęć sięgnięcia po papierosa. Jest ona dostępna w dwóch różnych dawkach: Guma 4mg (o mocniejszym działaniu). Jest odpowiednia dla tych osób, które palą więcej niż 20 papierosów dziennie. Guma 2mg (o lżejszym działaniu). Jest odpowiednia dla tych osób, które palą 20 papierosów dziennie lub mniej. Ważne jest, aby wybrać właściwą gumę dostosowaną do ilości wypalanych papierosów. Podczas żucia Guma , uwalnia do organizmu kontrolowaną ilość nikotyny, która pomaga w przełamaniu potrzeby sięgnięcia po papierosa i zwalcza symptomy związane z rzuceniem palenia. Prawidłowe korzystanie z Gumy dwukrotnie zwiększa szanse rzucenia palenia w stosunku do samodzielnego działania.

Aby najlepiej korzystać z Gumy można stosować odpowiednie techniki żucia: Żuj gumę powoli do momentu poczucia smaku. Następnie przerwij żucie i zatrzymaj gumę między dziąsłem i policzkiem. Czynność tę należy powtarzać przez 30 minut. Guma do żucia zacznie uwalniać nikotynę, która będzie następnie wchłaniana przez błonę śluzową jamy ustnej. Gdy smak zacznie zanikać, można sięgnąć po kolejną Gumę .Zazwyczaj stosuje się od 8 do 12 gum na dobę.

Należy używać gumy, przez co najmniej trzy miesiące, przy czym stopniowo redukować liczbę żutych gum. Jeśli zaczynasz od Nicorette® 4mg, w trakcie kuracji możesz przejść na Nicorette® 2mg.Classic Gum (Nicotinum) lecznicza guma do żucia 2 mg, 4 mg; Freshfruit Gum (Nicotinum) lecznicza guma do żucia 2 mg,4 mg; Nicorette® Freshmint Gum (Nicotinum) lecznicza guma do żucia 2 mg,4 mg. Jedna guma zawiera substancję czynną 2 mg lub 4 mg nikotyny w postaci kompleksu żywicy nikotynowej 20% oraz substancje pomocnicze.

Wskazania: Preparat jest wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Przeciwwskazania: Przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Rate this post