Rzuć palenie dzisiaj! – Niepal.org.pl

Chcesz rzucić palenie? Wyrwanie się ze szponów nałogu nie jest łatwe. Na naszej stronie znajdziesz skuteczne sposoby na rzucenie palenia!

Sinudafen – lek na chore zatoki

Sinudafen – lek na chore zatoki


Warto dbać o zatoki. O ich nieprawidłowym działaniu mogą świadczyć takie dolegliwości jak bóle głowy zlokalizowane w rejonie czoła czy podstawy nosa, nasilające się w trakcie pochylania. Do tego dochodzi katar oraz zaburzenia węchu. Bagatelizowanie takich objawów może doprowadzić do powstania znacznie poważniejszych schorzeń, chociażby takich jak zapalenie opon mózgowych, ropnia oczu, a także zapalenia nerwu wzrokowego czy gałki ocznej.

Na zdrowe zatoki istnieje kilka sposobów. Przede wszystkim należy dbać o to, by nos był drożny. Uzyskamy to poprzez jego regularne oczyszczanie. Warto także unikać zanieczyszczonego powietrza, które prowadzi do uszkodzenia błony śluzowej.

Powinno się wypijać spore ilości wody głównie, wtedy gdy powietrze jest suche.

Dodatkowo wspierać się można suplementami wspomagającymi oczyszczanie zatok takimi jak, chociażby sinudafen.

Przyczyny chorych zatok

Takie działania profilaktyczne z pewnością przyczynią się do zmniejszenia ryzyka powstawania chorób zatok. Gdy jednak wystąpią, to warto jest znać ich przyczyny.

Głównym czynnikiem mającym wpływ na zapalenie zatok są infekcje górnych dróg oddechowych. Pozostałe czynniki to nieskutecznie leczony katar alergiczny, zanieczyszczenie powietrza czy nawet wady anatomiczne.

W celu odpowiedniego rozpoznania lekarz musi przeprowadzić wywiad lekarski oraz badanie jam nosa. W sytuacji, gdy dojdzie do zapalenia, charakterystyczna jest niedrożność przewodów nosowych. Dodatkowy objaw stanowi zmęczenie, osłabienie, gorączka oraz ból zębów i szczęki.

Sinudafen czy taki skuteczny?

W sytuacji, gdy objawy takie jak ból głowy oraz zatkany nos utrzymują się dłużej niż 10 dni, to konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Wtedy można się oczywiście wspierać preparatami typu sinudafen, ale spełnią one jedynie rolę pomocniczej suplementacji. Dlatego też konieczne jest zastosowanie także leków zawierających połączenie ibuprofenu z pseudoefedryną. Dzięki takiej kombinacji usuwana jest przyczyna bólu oraz czynników wpływających na powstawanie stanów zapalnych.

W sytuacji, gdy mimo takiego leczenia objawy nie ustępują, to konieczne jest udanie się do laryngologa. Za pomocą zabiegu endoskopowego możliwe będzie dobranie odpowiedniej metody dalszego leczenia. W niektórych przypadkach należy dodatkowo wykonać wymaz z nosa i posiew w celu sprawdzenia jaki rodzaj bakterii lub grzybów jest odpowiedzialny za daną chorobę i jak z nimi walczyć.

W skrajnych przypadkach, gdy świetle zatok wytworzą się zmiany patologiczne możliwe, że konieczne okaże się wykonanie zabiegu operacyjnego. W celu wykrycia takich zmian przeprowadza się tomografię komputerową zatok przynosowych.

Choroby zatok mogą powodować poważne konsekwencje. Dlatego tak istotne jest zachowanie odpowiedniej profilaktyki. Coraz popularniejsze jest też wspomaganie jej odpowiednimi preparatami. Tutaj warto wspomnieć o preparacie sinudafen, który jest liderem pod tym względem na rynku. Stosując się do takich zasad, z pewnością unikniemy przykrych konsekwencji i zadbamy o sprawne funkcjonowanie jamy nosowej a tym samym zatok.

Rate this post